Kontaktujte nás +421 917 773 412

Fedar FD70 DTF

Za značkou Fedar stojí jedna z vôbec najväčších spoločností zaoberajúcich sa vývojom digitálnych textilných tlačiarní na svete.

Model FD70 je navrhnutý na základe skúseností čerpaných z modelov na priamu, či transferovú tlač ktoré, už spoľahlivo fungujú v produkčnom poli aj na industriálnej úrovni. Použité sú 2 tlačové hlavy najnovšej generácie s technológiou EPSON PrecisionCore, ktorú osádza aj priamo EPSON do svojich najnovších modelov.

Vysoká produkčná rýchlosť

V štandardnom produkčnom režime (4pass) je pri vysokej kvalite tlače FD70 schopná vytlačiť 9-12m2 za hodinu (cca 2400ks výtlačkov v rozmere 5x10cm). Pre efektívnu prácu pri tejto rýchlosti je vhodné dokúpiť originálnu automatickú práškovačku, čím sa zo zariadení stáva vysoko výkonná linka schopná produkovať doslova tisíce transferov za hodinu.

Vysoká úroveň technológie a spoľahlivosť

Napriek relatívne malej veľkosti je FD70 podobná konštrukčne skôr veľkým a priemyselným zariadeniam, než stolovým tlačiarňam. Disponuje masívnym predimenzovaným pohonným mechanizmom, doplňovacím systémom s 1,5l nádobami na farbu, automatickým miešaním bielej farby a elektro-mechanickou ochranou tlačovej hlavy proti prípadnému nárazu. Naša spoločnosť je pre toto zariadenie autorizovaným servisným strediskom a všetky kriticky dôležité diely sú neustále skladom vo väčších množstvách. Nemusíte sa teda obávať o výpadky vo výrobe.

Potlač metódou DTF

Direct to Foil je transferový spôsob potlače. Znamená to, že tlačiareň tlačí zrkadlový obraz výtlačku na špeciálnu priehľadnú transferovú fóliu. Farba sa automaticky, alebo manuálne zapráši práškovým lepidlom a vysuší. Následne už sa fólia iba strihá na potrebné rozmery a nažehľuje na výrobky primerane veľkým transferovým lisom.

Výhody DTF oproti DTG

Najväčšou prednosťou je samozrejme produkčná rýchlosť celého procesu, keďže odpadá treatovanie čiernych tričiek, ktoré v technologickom procese jedného výrobku ušetrí dve tepelné fixácie. Vzhľadom na to, že výstup je tlačený na fóliu hromadne a nie kus po kuse, v tomto smere nie je vôbec možné produkčnú schopnosť porovnávať. Rozdiel by bol niekoľko-sto násobný.

Potlač drží na povrchu prakticky akéhokoľvek textilného materiálu pomocou práškového polyuretánového lepidla, a nemá teda ani problém so štruktúrovanými materiálmi ako piké. Odolnosť potlače voči praniu je tým pádom tiež vyššia.

dtf-dtg-image.jpg

Technická špecifikácia
Model tlačiarne FD70 DTF
Tlačová hlava 2x Epson I3200-A1  3200DPI
Tlačová rýchlosť 6pass 12-15㎡/h  8pass 9-11㎡/h
Maximálna šírka tlače 700mm
Inkset CMYK+W (biela) Pigmentový atrament
Tlačové médium PET Film
Systém vyhrievania Nezávislé predné + zadné
Prenosový Interface Gigabit LAN
RIP Software Maintop, Photoprint
Podporované formáty BMP, JPG, TIFF, EPS, PDF...
Operačný systém Windows XP/Win7/Win8/Win10
Elektrický zdroj 220V, 50/60 HZ, 10A 4500W
Pracovné podmienky 10℃-38℃ pri vlhkosti 40%-70% mm

Zajednajte si návštevu na našom showroome, kde Vám radi nezáväzne predvedieme technológiu, vyrobíme potrebné vzorky a preberieme všetky osobitosti tejto technológie.

Práškovacie zariadenie

H650 Powder shaker machine je ideálne zariadenie pre maximálnu efektivitu DTF výroby s tlačiarňou Fedar FD70. Po umiestnení zariadenia pred tlačiareň sa stáva zo zariadení jeden produkčný celok - linka na výrobu transferov. Fólia vychádzajúca z tlačiarne prechádza práškovacím zariadením, kde automatický systém nanesie práškové lepidlo a v zápätí  odstráni prebytočné. Fólia sa následne vysuší a na integrovanom navíjači sa navinie na rolku.

praskovacka.jpg

Technická špecifikácia
Model zariadenia H650 Powder shaker machine
Maximálna šírka média 600mm
Médium PET Film
Sušenie a vyhrievanie Statické vyhrievanie, prúd studeného vzduchu
Inkset CMYK+W (biela) Pigmentový atrament
Posun materiálu Pásový dopravník
Navíjanie Automatický navíjací systém
Napájanie 220V, 16A, 3.5kW