Kontaktujte nás +421 917 773 412

Elastické šitie

Bežný elastický šev vzniká pri šití textilných materiálov za pomoci stroja, ktorý jednu alebo viacero nití neuťahuje a tým vzniká možnosť vzájomného pohybu a umožnenie elasticity výsledného švu. Toto riešenie je použiteľné, ale možnosti ako ovplyvniť elasticitu a jej výslednú maximálnu hranicu sú nedostatočne pri použití vysoko výkonných a funkčných materiálov.

nanotech-sitie.jpg

Technológia elastického šitia s definovaným predpätím

V prípade definovaného predpätia je šev samotný doplnený o ďalší elastický materiál (môže byť rôznych druhov) ktorého zloženie a povrchové fyzikálne vlastnosti sú presne dané. Tento materiál svojimi vlastnosťami definuje výslednú elasticitu švu. Pre aplikáciu takéhoto materiálu je nutné používať špeciálne pomocné stroje spojené s hlavným strojom (najčastejšie sa jedná o flatlock, alebo overlock. Dá sa použiť aj 2 alebo 3 ihlový stroj. Úlohou pomocného stroja je zabezpečiť, aby bol pridaný elastický materiál do švu vložený s dostatočným a rovnomerným predpätím tak, aby sa dosiahli požadované finálne vlastnosti.

Praktická aplikácia technológie elastického švu s definovaným predpätím

V praxi sa používa niekoľko možnosti ako správne pridávať elasticky materiál do švu. Historicky prvé bolo čisté mechanické riešenie spoliehajuce sa na náhon podávacieho mechanizmu od motora hlavného stroja. Hlavnou výhodou tohto riešenia je malá náročnosť na inštaláciu a servis, nevýhodou je však pevée zviazanie s konkrétnym strojom. Nastavenie takéhoto systému tiež nieje jednoduché (nastavenie predstavuje servisný úkon), zároveň toto riešenie nieje možné použiť pre všetky prídavné materiály. Pretože niektoré svojimi povrchovými vlstnostami spôsobujú zasekávanie a tým nerovnomernu reguláciu predpätia.

Momentálne najpokročilejšou technológiou je použitie tenzometrickeho prvku s digitálnym riadením. Toto riešenie poskytuje najstabilnejšie predpätie po celej dĺžke švíku. Digitálne riadenie zároveň umožňuje spojenie s hlavným strojom ktorý toto predpätie aktuálne potrebuje. Nastavenie a prepínanie medzi rôznymi vkladanymi elastickými materiálmi je veľmi jednoduché a možné priamo užívateľsky - bez zásahu technika.

Technológia

Ponúkame priemyselné šijacie stroje od svetových značiek ako Juki, Siruba, Brother, Shing Ling. Tieto stroje dodávame spolu s tenzometrickou digitálnou reguláciou predpätia a to od najlepších firiem na svete ako sú Yamato alebo Racing.

Spotrebný materiál

Spotrebným materiálom je hlavne elasticky vkladany materiál. V tomto prípade sa používajú rôzne druhy kaučuku, alebo sillikonu. Ponúkame overené zmesy kaučuku, silikónu ktoré môžu byt voliteľné aj na polyesterových alebo iných základoch. Všetky sú vyrábané vo Francúzsku, alebo Taliansku.

Chcete viac informácií?

Dohodnite si osobnú, alebo telefonickú konzultáciu s našim špecialistom.

Dohodnúť konzultáciu