Kontaktujte nás +421 917 773 412

Alternatívne atramenty J-Teck

jteck.jpgJ-teck3 je spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2003. Založil ju tím ľudí s dlhoročnými skúsenosťami s výrobou farieb pre textil, v rámci sieťotlačiarskeho priemyslu. Spoločnosť neustále pracuje na vylepšovaní súčasných, ale aj vývoji nových produktov. Výroba J-Tecku je orientovaná hlavne na ekologické výrobky, šetrné k životnému prostrediu.

Škála tejto Talianskej spoločnosti pozostáva výhradne z vysoko kvalitných produktov. Ponúka absolútne ideálne riešenia pre textilné aplikácie. V súčasnosti najrozšírenejším produktom na potlač polyestru je produktová rada J-Eco Subly Nano využiteľná prakticky vo všetkých digitálnych strojoch ktoré používajú hlavy typu piezo. Zaujímavosťou je možnosť využitia fluorescenčných farieb pre dosiahnutie veľmi silných žiarivých odtieňov. Tento druh atramentu je oproti väčšine konkurenčných produktov niekoľko-násobne spoľahlivejší z hľadiska trvácnosti tlačových hláv. Zákazníci vo všeobecnosti oceňujú aj takmer úplnú absenciu čistení. Je totiž veľmi pohodlné spustiť stroj, vytlačiť - len pre kontrolu -test a spustiť produkciu. Táto vlastnosť znižuje náklady na výrobu z dôvodu absencie častých čistení trysiek.

Na základe dlhoročných skúseností nielen u najväčších Českých a Slovenských zákazníkov môžeme tvrdiť, že ide o jedny najspoľahlivejších alternatívnych farieb na trhu. Výrobca ponúka doplňovací systém do ktorého sa litrové fľaše s farbou len napichujú a fľaša je hore dnom - dokáže sa úplne vyprázdniť a zákazník nevyhadzuje „ani kvapku" farby s prázdnym balením.


Epson UltraChrome DS

hdkjcmyk orez.pngEpson UltraChrome DS je originálny štvorfarebný inkset špeciálne vyvinutý pre sériu tlačiarní SureColor SC-F. Ide o vysoko kvalitné sublimačné farby, kde nosnou zložkou farbiva je zlúčenina na báze vodného roztoku. Zloženie farby ponúka žiarivé farby, ostré kontúry a jemné prechody. Sú dodávané v 1-litrových baleniach. EPSON ako jeden z mála výrobcov tlačiarní optimalizoval svoje tlačové hlavy priamo pre tento druh sublimačného atramentu, nehrozí teda žiadne riziko problémov s kompatibilitou. Potlač, na ktorú boli použité tieto sublimačné farby spĺňa certifikát Oeko-Tex Standard 100 v triedach pre dospelých, deti a deti do 36 mesiacov.

Okrem základného inksetu EPSON ponúka špeciálnu doplnkovú čiernu farbu, ktoroú je možné použiť miesto štandardnej čiernej, tzv. HDK (High Density Black). Táto farba má vyšší obsah pigmentu a je teda možné s ňou dosiahnuť tmavšej čiernej farby. Primárny účel je sublimačná potlač polyestrového textilu. Výhodou pri použití sú intenzívne odtiene čiernej a neutrálne farebné prechody.