Kontaktujte nás +421 917 773 412

Počuli ste už o digitálnej sublimačnej tlači na tvrdé substráty ?

ChromaLuxe je rozšírením rodiny Universal Woods, popredného svetového výrobcu sublimovateľných produktov na tvrdé povrchy. Je to tiež sesterská značka spoločnosti Unisub, ktorá poskytuje najkvalitnejšie reklamné potlačiteľné predmety. ChromaLuxe sa však primárne venuje fotografickým a dizajnovým médiám s dokonale hladkým povrchom.

Prostredníctvom sublimácie sa obrazy transferujú z transferových papierov priamo do našich špeciálne upraveých panelov z kovu, dreva, alebo iných moderných materiálov. V profesionálnej fotografickej praxi je všeobecne známe, že ide o jedno z najkvalitnejších hi-endové fotografických médií na svete. Všetky produkty sa vyrábajú v USA s výrobou a výrobou v Louisville, v štáte Kentucky.Ste fotograf, dizajnér, alebo fotolab ? Ideálne riešenie pre Vás...

productexample-gallery-aluminum19-1-e1525942219456.jpg

Vytvárajte úžasný vizuálny dojem na vaše publikum pomocou tlačových médií ChromaLuxe. Namiesto toho, aby ste tlačili obrázky priamo na povrch, ktorý sa môže ľahko poškriabať, obraz sa do povrchu sublimuje, aby sa zabezpečila stála ochrana. Ukážte svoje profesionálne fotografie alebo umelecké dielo spôsobom, ktorý zapôsobí na vaše publikum, ako nikdy predtým.

Je to jednoduché. Kúpite si panel Chromaluxe - buď v podobe veľkej dosky v plnej veľkosti, alebo vopred naformátovaný v štandardných fotografických formátoch v šírke od 5 do viac ako 200 cm. Vytlačíte obrázok sublimačným inkom na transferový papier. Ten priložíte k polotovaru Chromaluxe a zalisujete.

Obrovskou výhodou digitálnej sublimačnej tlače je jej nízka finančná náročnosť vzhľadom na to, že 1m 2 stojí menej ako 1€. Takto vytlačený obraz už nijako neupravujete. Žiadne lakovanie, laminovanie, nič. Priložíte papier, zalisujete a hotovo.


Nástenné aplikácie

Fotografické panely ChromaLuxe kombinujú kvalitu obrazu, archívne vlastnosti a fyzickú trvanlivosť, aby vytvorili dokonalé médium na prezentáciu umeleckých diel a fotografie v rôznych komerčných aplikáciách. Často využívané špičkovými fotografmi ako aj poprednými svetovými interiérovými dizajnérmi. Všetky podklady sú vyrobené z recyklovaného materiálu a sú 100% recyklovateľné. Vďaka svojmu odolnému povrchu, vhodné aj do prostredia s vysokými hygienickými nárokmi.

Najčastejšie využitie: Prezentácia umenia, interiérový a bytový design, reštaurácie, múzeá, zdravotníctvo


Reklama a signage

Potlačiteľné panely sú k dispozícii v rôznych prevedeniach v akomkoľvek tvare alebo veľkosti až do rozmerov 120 x 250cm. Veľkoplošná tlač na tieto médiá je napriek kvalite doslova neporovnateľnej s UV priamou tlačou, alebo vynilovými nálepkami je stále cenovo dostupná. Žiadna iná technológia bežne využívaná na tieto účely nemá takú odolnosť, detail a hĺbku - človek má skutočne pocit, že vytlačený objekt je trojrozmerný.

Najčastejšie využitie: reštaurácie, múzeá, reklama


Zotierateľné tabule

Špeciálna povrchová úprava našich materiálov, plechov z ocele, hliníka a dreva poskytuje nielen živé snímky, ale dáva im aj nové, praktické možnosti využitia. Naše popisovateľné tabule sú ponúkajú možnosť prispôsobiť sa logami, predtlačenými formulármi, diagramami, prípadne umeleckými dielami alebo fotografiami. Ponúknite zákazníkom obrandované tabule, alebo nástenky s menu. Ocelové panely sú samozrejme aj magnetické.

Najčastejšie využitie: Zdravotníctvo, školstvo, kancelárie, biznis, reklama, domácnosť, reštaurácie, kaviarne


Stolové dosky a stoly

Naše stolové dosky sú vyrobené z MDF odolného voči vlhkosti a sú dokonalým spôsobom, ako prezentovať umelecké diela, logá alebo brilantné fotografie na netradičných miestach, kde je odolnosť proti poškriabaniu nevyhnutnosťou. Hi-endové fotografické médium priamo na stole v kaviarni, s reprodukciou umeleckého diela, alebo miestnou ponukou. Dodávané ako polotovar, hotový ohranený stolík s nohami. Stačí potlačiť a zložiť.

Najčastejšie využitie: reštaurácie, kaviarne, zdravotníctvo, biznis, kluby, reklama


Podlahové dosky

Prispôsobte svoj obchodný priestor novým sublimovateľným podlahovým panelom. Zvýraznite firemné logá, zobrazte umelecké diela, fotografujte alebo pridajte grafiku podľa vlastného výberu. Podlaha je špeciálne navrhnutá tak, aby vyhovovala obchodným priestorom, ako sú kancelárske priestory, pohostinské priestory, maloobchodné a rezidenčné priestory. Umelecké dielo ako podlaha ? Úplne jednoduché...

Najčastejšie využitie: Zdravotníctvo, kancelárie, biznis, reklama, domácnosť, reštaurácie, kaviarne


Dostupné materiály

Hliník
Hliníkové panely sú ľahké, odolné, vyrobené z recyklovaného materiálu a 100% recyklovateľné. Sú ideálnym prostriedkom na zobrazovanie umeleckých diel a fotografií v rôznych aplikáciách od obytných až po komerčné využitie.
MDF - drevovláknitá doska strednej hustoty
Ponúka vytváranie a zobrazovanie krásnych, živých nápisov alebo umeleckých diel s tradičným vzhľadom. Nachádza využitie v nábytkárstve v podobe napríklad dvierok luxusných kuchýň.

Hardboard
Dosky z hardboardu sú k dispozícii vo variantách s hrúbkou 3 mm a 6 mm a poskytujú vynikajúcu reprodukciu obrazu, ako aj odolnosti voči poškriabaniu.

Oceľ
Oceľové panely sú nielen veľmi tvrdé, tenké a magnetické, ale ponúkajú aj vynikajúcu odolnosť proti poškriabaniu, oderu a odolnosť voči škvrnám.

Prírodné drevo
Základom je MDF, ktorá má na povrchu javorovú dyhu, ktorá dodáva prirodzený vzhľad dreva. Ideálne pre fotografie a interiérový dizajn.

Fenolová dyha
Tenký kompozitný materiál odolný voči nárazom robí z fenolu cenný substrát pre mnoho aplikácií. Oproti laminátu môže byť fenol použitý na iné materiály, aby vyplnil potrebu tých, ktorí chcú pokryť veľké plochy s hladkým povrchom a je možné ho použit aj na zaoblené výrobky. Najčastejšie aplikácie: stolové dosky, nábytok, dvere a iné.


Povrchy materiálov

Základná škála produktov Chromaluxe obsahuje 6 typov povrchovej úpravy. Ide o 3 priehľadné a 3 biele.

Biely  má biely povrch pre reprodukciu fotografií a je dokonalým univerzálnym povrchom pre akúkoľvek fotografiu.

Transparentný  má priehľadný lak, cez ktorý je vidno pôvodný podkladový materiál. Pre určitý typ obrázkov je perfektnou aplikáciou, najmä fotografie s vysokým kontrastom, čiernobiele fotografie, ale aj  farebné fotografie technických objektov.

Obidva základy sú k dispozícii v týchto variantách:

Lesk má krásny povrch s vysokým leskom s pocitom 3D.
Polo-lesk je populárny v oblastiach, ktoré majú vysoký odraz.
Mat má hladkú matnú povrchovú úpravu


Odolnosť materiálov chromaluxe